Amazon Dünya’nın en büyük alışveriş platformudur. Kaç ülkede pazar yeri var biliyor musunuz? Tam tamına 19 farklı ülkede satış pazarına sahipler. En büyük pazarları amazon.com yani Amerika pazarları. Bu yazımızda sizinle “Amazon Dropshipping”  nedir baştan sona öğreneceğiz. Hadi başlayalım.

İçindekiler

Amazon Dropshipping Nedir?

Türkçeye damla nakliye olarak çevrilir. Fakat aslında anlatılmak istenen stoksuz e-ticarettir. Bir tedarikçi ile anlaşarak o ürünü satıyor gibi listemektir. Sipariş geldiğinde bilgileri tedarikçiye göndererek sizin adınıza siparişi müşteriye göndermesidir. Bu aslında mükemmel bir ticarettir. Tedarikçi müşteriler ile uğraşmaz.

Siz onun yerine müşteriler ile iletişime geçersiniz. Sonrasında siz paranızı bir ürüne bağlamadan sipariş geldikçe para harcarsınız. Yüksek satışlara ulaşarak kısa sürede yüksek gelirler yakalayabilirsiniz. Fakat bir çok doğru bilinen yanlış vardır. Bunları size açıklayacağız ve siz doğru Amazon Dropshipping yapacaksınız.

Amazon Dropshipping Nedir?

Amazon Dropshipping Nasıl Yapılır?

Burada sizinle örnek bir ürün üzerinden gideceğiz. Amerika’da bir satıcı tarafından satılan bir ürünü Kanada’da bulacağız. Size bu işlemi şimdilik anlatmayacağım. Sadece bir örnek üzerinden göstereceğim. Okurken yok artık diyeceksiniz. Öncelikle kendim yaklaşık 5-10 dakika içerisinde Amerika’da bir ürün buldum. Sonrasında bu ürüne Kanada’da baktım. Sonrasında ise bu ürünü eğer tedarikçimden alsaydım ne kadar kar elde edeceğimi hesapladım. Hadi gerçek şeyler görelim.

Amazon Dropshipping Amerika Satan Ürün Bulma

Sonrasında bu ürünü Kanada satış pazarında buluyoruz. Şunu hesaplıyoruz eğer bir tedarikçimiz olsaydı. Bize bu fiyattan ürünü gönderseydi. Ne kadar kar elde ederdik. Önce size örneği anlayacağınız şekilde açıklayacağız. Sonraki yazılarımızda doğru ürün nasıl bulunur anlatacağız. Sonrasında tedarikçi bulmayı anlatacağız. E-ticaret ile ilgili her şey için camdalio.com/e-ticaret/ kategorimizi takip edin. Şimdi aynı ürünü Kanada pazarında bulalım.

Amazon Dropshipping Kanada Satan Ürün Bulma

Aynı ürün Kanada pazarında mevcut. Bu yüzden birazdan sizinle küçük bir kar hesaplama yapacağız. Sonrasında ise Amazon politikalarını inceleyeceğiz. Şimdi kemerlerinizi bağlayın. Düşünün ürüne sahip değilsiniz. Tedarikçiden direk müşteriye yolluyorsunuz. Ürün geliştirme ve satış aşamasının sadece aracı aşamasındasınız. Sizce bu size ne kadar kar ettirecek? Hadi başlayalım!

Amazon Dropshipping Kar Hesaplama

Evet değerli dostlarımız doğru görüyorsunuz. Bu arada şunu belirtmek gerekir ki bu ürünü tedarikçinizden daha ucuza alacaksınız. Eğer direk Amazon üzerinden yapılmış olsaydı bile bu üründen satış başına 9.45$ kar elde edecektiniz. Şimdi sıra geldi Amazon politikalarını incelemeye. Çünkü bir çok kişi ben bunu ekler Amerika’dan alır Kanada’ya satarım diyecek. Düşündüğünüz şeyler veya duyduklarınız doğru değil. Hadi politikaları öğrenelim.

Amazon Dropshipping Politikaları

Öncelikle size bahsetmek isteriz ki Amazon sadece başarılı satıcıları kabul eder. Hata yapanlardan hoşlanmaz. Politikaları katıdır. Ayrıca siz büyük bir satıcı olana kadar hep müşterinin yanında durur. Tabi siz büyüdükçe işler değişir. Hadi geçelim politikaları okumaya ve doğru dropshipping yapmanın yollarına.

Amazon Dropshipping Politikaları

Size bunları madde madde açıklayacağız. Hadi gerçeğe yolculuk başlasın. Amazon Dropshipping politikaları :

  • Ürünlerinizin kayıtlı satıcısı olun. Burada size anlatmak istediği bir marka satarken resmi distribütörlerinden tedarik etmelisiniz. Örneğin Nike marka bir ayakkabı satmak isterseniz. Bunu resmi bir satıcıdan almadan ve marka satma yetki belgesi olmadan satarsanız hesabınızı kapatırlar.
  • Gönderilen pakette size ait bilgiler yer almalı. Eğer tedarikçinin bilgisi ve faturası olursa hesabınız politikalara uymadığınız için kapatılır.
  • Ürün iadelerini kabul edin ve sorumluluğu üstlenin. Anlatmak istediği müşterilerin canını sıkmayın. Çünkü eğer Amazon’u müşterilere karşı küçük duruma düşürürseniz. Size büyük yaptırımlar uygularlar.
  • Diğer Amazon satıcı politikalarına uyun.

İzin verilmeyen Amazon Dropshipping uygulamaları :

  • Direkt olarak çevrimiçi bir satıcıdan veya perakendeciden müşteriye ürün göndermek. Bunu kabul etmemelerinin nedeni pazardaki çıkarcılığı önlemek.
  • Sizden farklı bir satıcının fatura, fiş ve paket gibi özelliklerinin ürün kutusunda veya içinde olması. Bu Amazon’a şikayet olarak giderse Amerikan yargıçlarına derdinizi anlatmak zorunda kalırsınız. Şaka yapıyoruz. Hesabınızı kapatırlar.

Gördüğünüz üzere Amazon Dropshipping düşündüğünüz veya duyduğunuz şey değilmiş. Şimdi arkanıza yaslanın ve sizinle bir değerlendirme yapalım. Hiçbir ticaret kolay değildir. Özellikle büyük pazarlarda rekabet oluşturmak. Fakat doğru danışmanlık ile fark yaratabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerseniz size danışmanlık desteği sağlayabiliriz.

Öncelikle e-ticaret için Amazon Dropshipping mükemmel bir başlangıçtır. Hem kar ettirir hem de bütün sorunları çözmeyi öğrenirsiniz. Yaklaşık olarak eğer her ay %30 kar elde ettiğinizi düşünün. Eğer 1000$ gibi bir sermaye ile başlarsanız. Diğer masraflarınız hariç. Her ay ettiğiniz kar oranını korursanız. Sonrasında her ay elinizdeki sermayeyi bitirirseniz. Bir sene sonunda yaklaşık 23.000$ kazanmış olursunuz. Kulağa ilginç geliyor değil mi? Bir sonraki yazımızda görüşürüz değerli dostlarımız. Sağlıcakla kalın.