Dijital Pazarlama modern bir pazarlama modelidir. İçerisinde bir çok farklı kanal barındırır. Bu kanallar sayesinde daha uygun ve etkili bir pazarlama modeli belirlenebilir. Pazarlamadaki asıl amaç müşteriye hizmet veya ürün satmaktır. Geleneksel ve modern pazarlama modellerinde amaç aynı olsa da yöntemler farklıdır.

Günümüzde internetin yaygınlığının artması ile belirli kanallar gelişmeye başladı. Halen gelişmeye devam eden bu kanallar dijital pazarlamanın önünü açtılar. Sosyal medyanın son dönemde inanılmaz seviyede gelişmesi ile dijital pazarlama en iyi pazarlama yöntemi oldu. Buradaki gelişmeleri arama motorları iyi değerlendirerek platformları senkronize etmeye başladılar.

Dijital pazarlama bir sektör olarak SEO‘nun öneminin artmasıyla oldukça geniş ve önemli bir sektör oldu. Son dönemde e-ticaret sektörünün gelişimi de dijital pazarlamaya bir avantaj daha sağladı. Son dönemde büyük firmalar pazarlama yatırımlarını geleneksel yöntemlerden modern yöntemlere çevirdiler. Bu dijital pazarlama sektörünün büyük bir sıçrama yapmasına olanak sağladı.

İçindekiler

Dijital Pazarlama Nerelerde Kullanılıyor?

Dijital pazarlama günümüzde internet bağlantısına sahip olan bir çok alanda geniş bir kullanıma sahiptir. Ayrıca her gün bu kullanım oranları artarak devam etmektedir. Genel olarak örnek vermek gerekirse dijital pazarlama,

  • Web siteleri
  • E-Ticaret siteleri
  • Tanıtım siteleri
  • Video siteleri
  • Mobil uygulama Platformları
  • Sosyal medya platformları
  • Blog siteleri
  • Online PR
  • Online Kataloglar

gibi bir çok alanda kendine kullanım alanı oluşturmuştur. Yeni platformlar doğdukça yeni platformlarda kullanım oranları artacaktır. Bunlar arasında özellikle sosyal medya platformları ve video siteleri büyük bir yüzdeyi kapsamaktadır. Ayrıca arama motorları reklamları da bir dijital pazarlama kanalıdır. Aranma hacimi büyük olan sektörler için oldukça önemlidir. Özellikle e-ticaret siteleri büyük yatırımlar yapmaktadır.

Dijital Pazarlama Teknikleri

Dijital Pazarlama Teknikleri

Bir çok dijital pazarlama tekniği bulunmaktadır. Sizinle beraber önemli gördüğümüz teknikleri inceleyeceğiz. Bunlarla ilgili açıklamalar yaparak bu konudaki bilginizi arttıracağız. Hadi başlayalım!

İçerik Pazarlama

Oldukça sık kullanılan bir tekniktir. Kullanıcı sayısı yüksek olan blog siteleri ve bir çok haber sitesi bu alanda çalışmaktadır. Firmaları tanıtacak bir içerik oluştururlar. Bir konuda bir içerik oluşturarak o sektördeki firmayı referans verirler. Bu yöntemler ile bir çok kanal gelir kapısı oluşturmaktadır.

Kaliteli içerik üretmek herkesçe yapılabilecek bir iş değildir. Özellikle farklı dillerde içerik üretebilen firma ve şahıslar günümüzde kendi platformlarından yüksek gelirler elde etmektedirler. Bu alana yönelecek arkadaşların doğru bir hedef belirlediğini belirtmek isteriz. Ünlü sitelerde çalışan bir çok içerik üreticisi vardır.

Ayrıca siz bu kanalları kullanarak kendi firmanızı veya hizmetini tanıtarak sitenize müşteriler çekebilirsiniz. Ayrıca arama motorları aynı sektörden alınan referanslarından oldukça hoşlanmaktadırlar. Bir dijital pazarlama çalışmasının önemli adımlarından biridir. Hem hizmet veren hem de alan firma veya şahıslar için.

Yeniden Pazarlama

Bir çok kişi sitenizi ziyaret edip hizmetlerinizi inceleyebilir. Fakat olumsuz bir durumdan dolayı sizden bir hizmet almayabilir. Bu durumda onları yeniden pazarlama tekniği ile takip edebilirsiniz. Arama motorlarında veya sosyal medyada tekrardan karşılarına çıkabilirsiniz. Bu sizin hem markanızı hem de güvenilirliğinizi arttıracak bir tekniktir.

Daha önceden bir siteyi ziyaret edip sonrasında karşınıza çıktığı olmuştur. Kullanıcıların bir çoğu ilk anda karar vermezler. Bu sebeple sizin yeniden pazarlama tekniğini kullanmanız müşterilerinizi arttıracaktır. Özellikle büyük e-ticaret siteleri bu tekniği oldukça sık kullanmaktadır. Size de bu tekniği kullanmanızı tavsiye ederiz.

Video Reklamları

Bir çok insan popüler video sitelerinden içerikler takip etmektedir. Alakalı olduğunuz videolara reklamlar vermek müşteri sayınızı arttıracaktır. Örnek vermek gerekirse online yemek siteleri reklamlarını düşünün. Genel olarak yemek tarifi videolarına reklam vermektedir. O an sipariş verme isteği doğacağı için müşteri sayılarına pozitif yansımaktadır.

Geleneksel yöntemlere en çok benzeyen dijital pazarlama tekniğidir. Dolayısıyla yeni platformlarda kendinizi tanıtarak daha ucuz maliyetlere daha fazla müşteriye ulaşabilme imkanı sağlar. Diğer yöntemlere göre daha pahalı bir tekniktir fakat bazı sektörler için oldukça gereklidir. Düşünün bir şeyi öğrenmek için bir video izliyorsunuz.

Sonrasında karşınıza o konuda eğitim veren bir firma çıkıyor. Hedef kitlenize direkt olarak görünüyorsunuz. Bu da sizin daha uygun maliyetlere daha fazla dönüşüm almanıza olanak sağlıyor. Oldukça önemli bir tekniktir. Bu tekniğe yatırım yapmanızı öneririz. Getirisi oldukça fazla olacaktır.

Markalaşma

Bir çok yeni firma kaliteli hizmet verebilir. Markalaşmış firmalarla rekabet etmesi çok zordur. Dijital pazarlama bunun için devrim niteliğindedir. Bir çok yeni firma yukarıda bahsettiğimiz tekniklerle ve daha fazlasıyla markalaşmaktadır. Bir çok yeni firma bu sayede kendi marka trendini arttırmaktadır.

Dolayısıyla ne kadar diğer tekniklerle müşteri çekseniz de bunu en üst seviyeye taşıyacak olan markalaşmadır. Oldukça önemli bir adımdır. Büyük reklam bütçeleri ile kısa sürede markalaşabilirsiniz. Bu teknik dijital pazarlamanın en önemli adımıdır. Büyümek için en gerekli şey markalaşma tekniğidir.

Dijital Pazarlama Hizmeti

Dijital Pazarlama Desteği

Dijital pazarlama desteğine ihtiyacınız mı var? Bizden destek alarak firmanızı dijital pazarlamanın gücü ile yeni müşterilere açabilirsiniz. Bizim tek bir amacımız vardır. Minimum maliyet maksimum etkileşim. Bir çok kişi para ve zamanını yanlış kişilere emanet etmektedir.

Bu nedenle hem zaman hem de para kaybı ile karşılaşmaktadır. Sözleşme garantili dijital pazarlama hizmetimiz ile siz de kendinizi güvence altına alın. Bizden ücretsiz bir fiyat teklifi almak için buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı gün geri dönüş ile size kaliteyi sunalım. En kısa zamanda görüşmek üzere sağlıcakla kalın.