Bir çok kişi veya firma arama sonuçlarında üst sıralara çıkmak ister. Google’da üst sıralara çıkmanın sırrı nedir? Bu yazımızda size en kalıcı yöntemi anlatacağız. Peki bu bir sır mı? Hayır, bu yöntemi kullanarak çok olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

İçindekiler

Google’da Üst Sıralara Çıkmanın Yolları

Öncelikle arama motorlarının amacı nedir bunu anlamak gerekir. Arama motorları aramayı yapan kişiye en kaliteli sonucu göstermeye çalışır. Burada bir kilit kelime fark ettiniz mi? Kaliteli kelimesini çok iyi algılamak gerekir. Şöyle düşünelim, eğer bir içerik oluşturmak isterseniz bunu nasıl kaliteli hale getirirsiniz?

Bu soruları sorma nedenim size konulara arasındaki bağlamı anlatabilmek. Öncelikle teknik SEO çalışmaları yapmak veya yaptırmak zorundasınız. Bu site içi ve site dışı SEO optimizasyonudur. “SEO Nedir?” adlı yazımızdan bunları öğrenebilirsiniz. Bilmiyorsanız eğer bir koşu okuyup gelin biz sizi burada bekliyoruz.

Bunları öğrendiğinizi ve bildiğinizi varsayalım. Önce sitemizdeki hataları temizledik ve doğru çalışmalar yaptık. Şimdi sıra neye geldi? Kaliteli içerik üretmek. Bu mu sır dediğinizi duyar gibiyiz. Lütfen okumaya devam edin çok farklı bakacaksınız. Kaliteli içerik derken SEO uyumlu makale yazmayı mı kastediyoruz. Hayır!

Google Üst Sıralara Çıkma

Adım 1 : Kaliteli İçerik Üretmek

Arama motorları sizin müşterilerinize kaliteli hizmet verebilmeniz için bazı kriterlere sahiptir. Örneğin site hızı optimizasyonu yapmanızı ister. Çünkü araştırmaya göre iki saniyeden geç açılan web sitelerinin kullanım oranı çok düşüktür. Bu kriterleri yerine getirirken sizin müşteriniz için içerik oluşturmanızı ister.

Müşteri için içerik oluşturmak müşterinin ilgisini çekecek içerik oluşturmaktır. Düşünün bir araba kiralama şirketiniz olsun. Bir hizmet sayfanız var araba kiralama adında. Bu sayfaya gelen kişiye bu hizmeti pazarlamanız gerekir. Siz arama sonuçlarında üst sıralara çıkmak için bağlantısız içerikler ile anahtar kelime çalışması yaptınız. Arama motorları sizin müşteriye kaliteli hizmet vermediğinizi algılar ve sizi bir anda arka sıralara atar.

Peki nasıl davransaydınız arama motorları size güvenirdi. Birinci aşama kullanıcı içerikte zaman geçirmeli. Öncelikle araba kiralama ile ilgili kısa ve önemli bilgiler verseydiniz. Örnek arabaları ve fiyatları gösterseydiniz. En aşağıda size ulaşabilecekleri bir etkileşim noktası oluştursaydınız. Her gün daha üst sıralara çıkacaktınız. Bu daha başlangıç lütfen devam edin.

Adım 2 : Rakiplerinizden Farklı İçerikler Üretin

Örneğin rakibinizin attığı uzun başlığın aynısını atarsanız sizce arama motorları sizi sever mi? İyi olan bir örnek varken aynısını neden göstersin ki. Farklılaşın daha kaliteli içerikler üretin. Önce uzun kuyruklu anahtar kelimelere yönelin. Yani ne demek istiyoruz? Araba kiralama anahtar kelimesine ilk başta odaklanmayın. En kolay araba kiralama kelimesine odaklanın.

Sonrasında insanlara farklarınızı ve hizmetlerinizi anlatın. Çok uzun içerikler yazın diyenlere inanmayın. Araştırın sektörünüzdeki firmaları ve içerik uzunluklarını. Sonrasında fark edeceksiniz ki her sektör için farklıdır bu durum. A sektörü için uzun içerikler gerekirken B sektörü için kısa ve öz içerikler gerekecektir.

Adım 3 : Düzenli İçerik Yayınlayın

Arama motorları veya dünyadaki her türlü yazılım insanların ürünüdür. En azından şimdilik 🙂 Her insanın başarı kriteri farklıdır. Tecrübemize dayanarak söylüyoruz. Arama motorları düzenli içerik yayınlayan insanları seviyor. Ne demek istiyoruz? Değerli dostlarımız diyelim ki işinizle ilgili hedef anahtar kelimeniz var.

Bu anahtar kelimenin etrafını ne kadar içerikle doldurursanız. Başka sayfalardan o sayfaya insanları yönlendirebilirseniz o kadar yüksek sıralara çıkabilirsiniz. Düşünün A içeriğiniz ana içeriğiniz olsun. B içeriğini okuyan insanlar C içeriğinizi okuyan insanlar A içeriğini ziyaret ediyor. Sonrasında sizinle iletişime geçiyor. Arama motorları hedefinizi algılıyor ve sizi yükseltiyor.

Adım 4 : Prestij Çalışmaları Yapın

Reklamlar verin marka adınızı yükseltin. Düşünün sitemizi geliştirdik. Kaliteli içerikler ürettik. Rakiplerimizden farklılaştık. Düzenli ve nizamlı bir şekilde içerikler yayınladık. Sonra ne olacak markalaşmanız lazım. Gerçekten en önemli adım bu. Nasıl diyeceksiniz? Reklamlar verin sizin hizmetlerinizi marka adınız ile arasın insanlar.

Arama motorları şunu düşünür. Bu kadar yatırım yapıyorsa vardır bir hikmeti 🙂 Dolayısıyla markalaşmak sizin içeriklerinizi arama motorları gözünde değerli kılacaktır. Unutmayın anahtar yok çalışmak var. En kalıcı yöntem düzenli çalıştığınız yöntemdir. Bu konu gerçekten olayın kilit noktasıdır. O kapı açılacak açılana kadar düzenli çalışın. Sonrasında tecrübeniz ile doğru ve öz çalışın.

Adım 5 : Hedeflerinizi Büyütün

Yanınıza etrafınızdaki insanları alın. Büyüyün, gelişin ve yaptığınız işi sevin. Projelerinizi sizin olsun olmasın sahiplenin. Başarılı olana kadar hiç bir projeyi bırakmayın. Süreklilik hayattaki başarının en büyük destekçisidir. Önceki dört adımı sıkılmadan tekrarlayın. Binlerce hatta milyonlarca kişiye ulaşacaksınız.

Hedeflerinizi büyütmenize ve kaliteli SEO hizmeti vermekten mutluluk duyarız. Bizden danışmanlık hizmeti alarak bizimle başarıya giden yolda ilerleyebilirsiniz. Biz o proje başarılı olana kadar bırakmayacağız.

Sonuç

Google üst sıralara çıkmanın kilidi süreklilik ve bilinçli çalışmadır. Bu çalışma şekli ile başarıya ulaşacaksınız. Bizimle iletişime geçerek size her konuda desteğimiz için biz başvurabilirsiniz. SEO ile ilgili daha detaylı bilgiler için camdalio.com/seo sayfasınız ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca SEO danışmanı sayfamızdan hizmetimizle ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu yazımızda “Google üst sıralara çıkma” ile ilgili önemli ipuçlarını sizinle paylaştık. Bir sonraki yazımızı merakla bekleyin. Çünkü Camdalio ile “SEO” değil “Kaliteli SEO” öğreniyoruz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın.